Żylistek

Żylistek

Krzewy o dużej wartości ozdobnej, lecz jeszcze na działkach mało spopularyzowane, chociaż w pełni na to zasługują. Mają oryginalne dzwonkowate kwiaty, zebrane w okazałe groniaste kwiatostany. Kwitną obficie i długo - od maja do lipca. Zakwitają bardzo młode krzewy, niedługo po posadzeniu. Najwcześniej kwitnie Żylistek wysmukły o białych kwiatach. Ładny jest też Żylistek różowy o dzwonkowatych kwiatach, wewnątrz białych, a na zewnątrz różowych. Żylistek szorstki jest jednym z najsilniej rosnących żylistków - osiąga wysokość 2-3 m. Pędy ma sztywne o dużych, szorstkich liściach. Kwiaty też są dość duże, śnieżnobiałe, zebrane w gęste, lecz wysmukłe wiechy. Ży-listki dobrze rosną na glebach średnio wilgotnych. Najbardziej im odpowiada gleba piaszczysto-gliniasta lub gliniasta z dodatkiem przegniłych liści.


Zobacz też

Wajgela cudowna

Wajgela Cudowna (krzewuszka cudowna) - ozdobą tego niewielkiego krzewu są dość duże kwiaty, osadzone po kilka w kątach liści i przypominające nieco duże dzwonki. Są one - zależnie od odmiany - białe, ciemnopurpurowe...

Nasi przyjaciele oraz partnerzy: -
Spis tresci strony internetowej:
Nasza witryna poleca te dwie strony: i Copyright @ 2009-2011 http://www.texal.com.pl - Zakaz kopiowania jakichkolwiek tekstow z witryny bez zgody administratora tej strony internetowej. Ostatnie zmiany na stronie zostaly wykonane pierwszego marca 2011 roku; kolejne aktualizacje w nastepnych miesiacach.